Noc kostelů 2017 – Český ráj.

Za dne jim byla záštitou, NOC prozářila hvězdami.“ Noc kostelů po celé České republice zpřístupní v pátek večer 9. června 2017 kostely, modlitebny a krypty veřejnosti. Vyberte si z programu otevřených kostelů v Českém ráji a běžte se podívat.

Vyhlídky v Českém ráji za poplatek.

Po vzoru jiných světových turistických oblastí se i v Českém ráji na nejoblíbenější přírodní vyhlídky dostanete od příštího roku už jen za poplatek od 10 do 50 Kč za dospělou osobu, podle atraktivity lokality. Placený přístup bude v době sezóny provozu hradů a zámků, tedy od 1. 4. do konce září. Prostor vyhlídek bude oplocen, výběr vstupného na vyhlídky zajistí brigádníci, časem i automatické turnikety se solárním napájením. V době mezi 22:00 a 6:00 budou vyhlídky pro veřejnost uzavřeny. Výběr poplatků za vstupné na vyhlídky má pomoci získat více prostředků na rozvoj regionu.

11 tipů, jak najít ubytování v Českém ráji.

Chystáte se do Českého ráje? Skály, lesy, houby, borůvky, rybníky, projížďky na kole, koloběžkách, plavbu po řece, výlety na hrady, zámky, zříceniny, průzkum jeskyní, to vše zde zažijete. Během hlavní turistické sezóny ale bývají apartmány, penziony, chaty i kempy obsazené, hlavně v nejvíce exponovaných oblastech. Stačí však vědět, kde hledat. Vezměte si na pomoc 11 tipů, jak najít v Českém ráji ubytování.

Slavnosti svijanského piva.

V sobotu 16. července 2016 otevřou ve 13 hodin pořadatelé brány 27. Slavností svijanského piva. Obdobně jako každý ročník, i letošní „Svijanské“ zpestří několik novinek, například nové pivo Zámecký Máz, 3 hudební pódia, přesun kolotočů i oslava 30 let kapely Buty. Podívejte se na program a vyrazte za zábavou.

Zámek Svijany.

Vlastníci Pivovaru Svijany před lety koupili svijanský zámek, který snad nikdy nebyl veřejnosti přístupný a v novodobé historii chátral. Po dvouleté rekonstrukci pivovarští 25. června 2016 v 9:00 zámek otevírají veřejnosti. V prostorách zámku uvidíte archeologickou a pivovarnickou expozici, zámeckou kapli i zahradu s archeo vykopávkami pro děti. V rámci slavnostního otevření 25. června branou zámku projdete za snížené vstupné, čeká vás doprovodný program a ochutnávka nového piva Zámecký Máz. Zjistěte více.

Noc kostelů 2016 v Českém ráji.

V pátek 10. června 2016 prožijte Noc kostelů. Které památky a zajímavá místa v Českém ráji během festivalu navštívit? Podívejte se na seznam otevřených kostelů ze všech krajů, do nichž oblast Českého ráje zasahuje. Najdete v něm i místa, která budou návštěvníkům otevřená, ale na oficiálním seznamu je nenajdete. Stáhněte si seznam třeba do mobilu, naplánujte trasu a vyrazte za poznáním, dobrodružstvím, zábavou a tajemnem.

Parní lokomotiva Šlechtična na nádraží Loukov.

Českým rájem několikrát do roka projíždějí parní lokomotivy a historické vlaky. 4. června 2016 z Turnova vyrazila parní lokomotiva Šlechtična 475.111 na historickou jízdu Od Českého ráje po Ještěd, aneb Rybička na páře. Podívejte se na video.

Sledujte Český ráj na Facebooku